- Pradžia
- Apie projektą
- Projekto partneriai
PROJEKTO PARTNERIAI
LIETUVOS ORNITOLOGŲ DRAUGIJA (LOD)
nevyriausybinė organizacija, vienijanti gyvosios gamtos apsaugai neabejingus Lietuvos žmones, kurie globoja ir stebi paukščius bei jų aplinką, rūpinasi aplinkos išsaugojimu ir visuomenės ekologiniu švietimu, taip pat pilietiškai dalyvauja formuojant aplinkos ir biologinės įvairovės apsaugos politiką.
Nuo 1994 m. LOD mūsų šalyje atstovauja tarptautinei gamtosauginei organizacijai „Birdlife International“, kuri vienija daugiau nei 100 pasaulio šalių partnerius, besirūpinančius paukščių ir jų gyvenamosios aplinkos apsauga.
Mes tikime, kad bendromis mūsų pastangomis, remdamiesi draugijos narių entuziazmu, žiniomis ir patirtimi, pasieksime, kad ne tik paukščių, bet ir visos mus supančios gyvosios gamtos apsauga būtų efektyvesnė ir realiai įgyvendinama.
LOD yra nevyriausybinė narių organizacija, įregistruota asociacijos statusu. Tai gausiausia gamtosauginė narių organizacija šalyje.
Draugijos nariu gali būti kiekvienas pilietis, mokantis nario mokestį.
Draugija vienija įvairių interesų žmones: profesionalius tyrėjus, paukščių stebėtojus, gamtininkus, ūkininkus, miškininkus, mokytojus, moksleivius, studentus bei kitus, Lietuvos gamtai neabejingus piliečius.
Prisijunk prie mūsų, tapk LOD nariu!
Nesvarbu, kad Jūs tik pradedate domėtis sparnuočiais, pažinti jų įdomų pasaulį, prisijunkite prie bendraminčių ir pasisakykite už paukščių ir jų aplinkos apsaugą. LOD nariu gali tapti kiekvienas, mylintis paukščius ir gyvąją gamtą, neabejingas jų ateičiai.
Kartu mes galime daugiau!
Lietuvos ornitologų draugija
Naugarduko g. 47-3, LT-03208 Vilnius, Lietuva
Tel./faks.: 8 (5) 213 0498
El. paštas: lod@birdlife.lt
www.birdlife.lt
DZŪKIJOS NACIONALINIO PARKO IR ČEPKELIŲ VALSTYBINIO GAMTINIO REZERVATO DIREKCIJA (DNP)
Čepkelių-Dzūkijos NP PAN parkas, kurį sudaro Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas ir Dzūkijos nacionalinis parkas ir kuriame saugomos natūralios Dainavos girios ekosistemos – tai vienas iš trylikos Europos PAN parkų. Keliaujant po Dzūkijos nacionalinį parką (58519 ha), kad ir kur pažvelgsi, visur pušys – kopų viršūnėse ir upių slėnių šlaituose, banguotose lygumose ir pelkynuose. Tačiau po šia monotoniška šilų skraiste slepiasi labai savitas ir turtingas gamtos pasaulis – užliejamosios ir žemyninės pievos, aukštapelkės ir žemapelkės, smėlio kopos ir sraunios upės yra tapusios daugelio retų augalų bei gyvūnų buveinėmis.
Dainavos girios branduolys – tai didžiausia Lietuvoje (11212 ha) natūralios gamtos teritorija, saugoma Čepkelių rezervate, įkurtame 1975 m., o nuo 1993 m. tapusiame ir Ramsaro teritorija.
Čepkeliai – tai ne tik didžiausia Lietuvos aukštapelkė (5858 ha), bet ir žemapelkiniai viksvynai ir juodalksnynai, sausi kerpšiliai, pelkių salos ir ežerai. Vilkai ir lūšys, tetervinai ir kurtiniai, plačialapės klumpaitės ir vėjalandės šilagėlės – tai tik maža dalis iš daugiau kaip 4000 rūšių, sutinkamų šiame krašte.
Nacionalinio parko teritorija pasižymi ir turtingu kultūros paveldu – dzūkų kaimais, išlaikiusiais tradicinės architektūros bruožus, savitu vietos gyventojų gyvenimo būdu.
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių
valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Vilniaus g. 3, Merkinė, LT-65334 Varėnos r.
Tel./faks. (8 310) 44 641
El. p. direkcija@dzukijosparkas.lt
www.cepkeliai-dzukija.lt
BIEBŽOS NACIONALINIO PARKO DIREKCIJA (BNP)
Parkas buvo įsteigtas 1993 metais, siekiant apsaugoti didžiausias Vakarų ir Vidurio Europos žemapelkes. Tai yra didžiausias Lenkijos nacionalinis parkas, apimantis beveik 600 km plotą Bebro upės slėnyje.
Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz
tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233
fax +48 857383021
e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl
www.biebrza.org.pl